Ana Sayfa / EKONOMİ / 28 şirket daha FETÖ’den ‘Gözaltına alındı’

28 şirket daha FETÖ’den ‘Gözaltına alındı’

Tokat ve Düzce’de faaliyet gösteren toplam 28 şirkete, Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantıları oldukları gerekçesiyle kayyum atandı. Kayyum atanan 28 şirketin kayyum atamasına ek olarak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devir edildikleri öğrenildi.

Tokat Sulh Ceza Hakimliği ve Düzce Sulh Ceza Hakimliği tarafından alınan kararlar doğrultusunda, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında haklarında soruşturmalar açılan Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı şirketlere kayyum ataması ve TMSF devirleri sürüyor. Son olarak Tokat’ta 11 ve Düzce’de 17 şirketin TMSF’ye devredildikleri öğrenildi.

ŞİRKETLER
TMSF’ye devir edildikleri öğrenilen şirketler Burç Özel A.Ş., Selçuklu Özel Eğitim Merkezi A.Ş., Erbaa Gökkuşağı Özel Eğitim A.Ş., Niksar Melikgazi Eğitim A.Ş., Turhal Dantela Özel Eğitim A.Ş., Zile Sistem Eğitim A.Ş., Reşadiye Çağlayan A.Ş., Dinç Plaza A.Ş., Dimteks A.Ş., Pırlanta Kuyumculuk A.Ş. ve Prizma inşaat A.Ş. olarak açıklandı.

Benzer

borsa-istanbul

İlk Çeyrekte Tek Kazanan Var

Borsa İstanbul’da yer alan spor hisseleri arasında 2018 yılının ilk çeyreğinde yalnızca Galatasaray kazandırdı. Şirket …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir