Cumhurbaşkanı Erdoğan: Oyun oynanıyor

0
330
views
cumhurbaskani-erdogan
cumhurbaskani-erdogan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Borsa İstanbul’un Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve yeni hizmet binası nedeniyle düzenlenen törende konuştu. İş adamlarına çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendine güvenen iş adamlarına ihtiyacımız var” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Borsa İstanbul’un kuruluş yıldönümü ve yeni hizmet binasının açılışı için düzenlenen törende konuştu. İş adamlarına çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin şuanda risk alan ve kendine güvenen iş adamlarına ihtiyacı var. Türkiye’nin bugün kendisine güvenen, risk alan yatırımcılara ihtiyacı var. Ülkede güvenin, bu ülkede istikrar var. Risk alın. Buradan bir kez daha ülkesini seven herkesi harekete geçmeye davet ediyorum. Yatırımlarımızı, istihdamımızı artırmak için ne gerekiyorsa yapıp ekonominin çarklarını hızlandırmalıyız.” dedi.

İhracat ve ithalat konusunda emin adımlara ihtiyaç olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İhracat ve turizmde çok büyük bir atılımı hayata geçirmeliyiz. Uluslararası gelişmeler Türkiye cazibesini artırıyor. Bu ülke kendisine güvenen ve yatırım yapanı mahçup etmemiştir, döviz oyununu bozacağız. Ekonominin tüm aktörlerine güvenim tamdır. Bu fırsatları en iyi şekilde kullanarak 2023 hedeflerimize odaklanmalıyız. Ekonomimizin tüm aktörlerine güveni tamdır.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here