Deutsche Bank: Bankamızı küçültüyoruz

0
303
views

Almanya’nın önde gelen bankalarından Deutsche Bank ile yine Almanya merkezli önemli finans kuruluşları arasında yer alan Commerzbank’ın birleşeceği iddiaları nedeniyle Deutsche Bank CEO’su John Cryan bir açıklama yaptı.

Deutsche Bank CEO’su John Cryan, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Deutsche Bank ile Commerzbank arasındaki birleşme iddiaları ile ilgili olarak net bir değerlendirme yapmadı ancak ‘Başka İşlerle Uğraşıyoruz’ diyerek bu birleşmenin olumsuz olan tarafına yakın bir değerlendirme gerçekleştirdi. Cryan, açıklamasının devamında “Bankamızı küçültmek ve sadeleştirmek için önümüzdeki seçenekleri değerlendirmekten memnunuz” dedi.

HİSSELERİ YÜZDE 90 DEĞER KAYBETTİ

Alman borsasında işlem gören Deutsche Bank hisseleri uzun bir süredir düşüş eğilimi gösteriyor. Deutsche Bank’ın borsada işlem gören hisseleri 2008 yılında 98 Eurodan işlem görüyorken, şirketin hisseleri uzun bir süredir 20 Euro bandında işlem görmeye devam ediyor. Son 1 aylık süreçte ise DBKGn hisselerindeki düşüş hızlanarak 13 Euroya kadar düştü. Bu düşüşler nedeniyle Deutsche Bank ile Commerzbank’ın birleşeceği iddialarını artırmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here