Ana Sayfa / BORSA / FORD’dan kritik karar

FORD’dan kritik karar

Dünyanın en önemli otomotiv şirketleri arasında bulunan ABD Merkezli Ford, Dünya genelindeki kuruluşları için önemli bir karar aldı. Ford, Dünya genelinde çalışanlarının yüzde 10’u ile yol ayırma kararı verdi.

200 bine yakın personeli bulunan Ford’un aldığı karar doğrultusunda 20 bin kişiyi işten çıkartması bekleniyor. Ford, konu ile ilgili olarak karlılığını artırmak istediklerine yönelik çabanın süreceği mesajını verdi.

Alınan bilgilere göre, Ford’un 20 bin kişiyi işten çıkarmasına yönelik kararlar bu hafta içerisinde alınacak. İlk işten çıkarmalar öncesi Ford hisselerinde düşüş eğilimi görülüyor.

Ford’dan CNBC’ye yapılan açıklamada ise, şirketin üç stratejik önceliğe odaklandığı belirtildi. Şirket bu üç önceliği “kârları artırmak”, “performansın altında çalışan temel iş alanlarını dönüştürmek” ve “ortaya çıkan olanaklara yatırım yapmak” olarak sıraladı. Açıklamada ayrıca maliyetleri düşürmenin iş dünyasının bir parçası olduğu belirtildi.

Benzer

borsa-istanbul

İlk Çeyrekte Tek Kazanan Var

Borsa İstanbul’da yer alan spor hisseleri arasında 2018 yılının ilk çeyreğinde yalnızca Galatasaray kazandırdı. Şirket …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir