Ana Sayfa / YAŞAM / Google Drive’de yolun sonu

Google Drive’de yolun sonu

Google’in bulut teknolojisi Google Drive için yolun sonuna geldi. Dev platform kapatılıyor.

Google, bir süredir Drive hizmetinde yeni güncellemelere gidiyordu. Ancak bu güncellemelere rağmen beklenen performans tam anlamıyla alınmış değil. Platformu tamamen yenileme çalışmalarına gideceğini duyuran dev teknoloji şirketi Google, gelecek yıl hizmeti sonlandıracak.

Uzun yıllardır PC ve Mac kullanıcılarına sunulan Google Drive hizmetinde sona geliniyor. Google, kurumsal ve bireysel kullanıcılar için hizmeti kapatma kararı aldı.

Ancak kullanıcılarını bir anda yarı yolda bırakmayacak olan Google, 11 Aralık tarihine kadar PC ve Mac için güncelleme yayınlamaya devam edecek. 2018 Mart ayında ise Google Drive tamamen kapatılacak ve Google’nin işletme ve bireysel kullanıcılar için sunduğu bulut teknolojisi için 2 yeni platform kurulacak.

Google, işletmeler için halihazırda basit bir teknoloji halinde bulunan “Backup and Sync” hizmetini uygulama ve platforma dönüştürecek ve işletmeler buradan yoluna devam edecek. Hizmet hakkında henüz net bilgiler yok ancak Drive’den ciddi anlamda farklı olmasını beklemiyorum.

Bireysel kullanıcılar için ise daha yüksek bant genişliği sunan ve uygulamaların yorulmasını ciddi anlamda engelleyen hafif bir sürüm kullanıma alınacak.

Son kullanıcılar için sunulacak bu özellik “Google Drive Stream” adı ile hizmet verecek. Eş zamanlı olarak tüm platformlarda kullanıma sunulacak olan “Google Drive Stream” ile bireysel kullanıcıların bulut hizmetinden daha kaliteli bir performans alması büyük olasılık.

Ancak bazı teknoloji uzmanlarına göre iki platformun da isim değişikliğine gidebileceğini belirtiyor, bunu da not edelim…

İnan Özdemir
https://twitter.com/inanozdemirr

Benzer

Tarık Akan’ın cenazesi ne zaman defnedilecek

Yeşilçam’ın usta isimlerinden Tarık Akan’ın cenazesinin ne zaman defnedileceği öğrenildi. Pazar günü defnedilecek usta isim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir