Ana Sayfa / YAŞAM / İnternetsiz yaşayamayacak ülkeler

İnternetsiz yaşayamayacak ülkeler

Önemli araştırma şirketleri arasında yer alan IPSOS, “İnternetsiz yaşayamam diyenlerin” ülkelerini belirlemek için 23 farklı ülkede 18.180 kişi üzerinde bir anket düzenledi.

IPSOS tarafından yapılan ankette kullanıcılara “İnternetsiz yaşayabilir misiniz?” sorusu soruldu ve raporlama bu sonuçlara göre gerçekleştirilmiş. Listenin ilk sırasında yüzde 82’si İnternetsiz Yaşamayacağını düşünen Hindistan bulunuyor.

İlk sırada Hindistan’ın olması ise sizi şaşırtmasın, zira son 6-7 yıldır Hindistan teknoloji ve yazılım konusunda en hızlı büyüyen ülke konumunda bulunuyor.

Ciddi manada potansiyelini değerlendiren Hindistan’da bu oranın yakalanması bile ülkede teknoloji verilen değeri ortaya koymaya fazlasıyla yetiyor. Yine anket sonuçlarına dönecek olursak eğer, Hindistan’ın ardından %78’le İngiltere yer alıyor, bu iki ülkeyi %77’le Çin, %73’le Almanya ve yine %73’le Amerika izliyor.

IPSOS araştırmasında ise Türkiye yer almıyor. Türkiye’nin yer almamasının nedeni ise ülkede orta kuşağın internet ile pek içli dışlı olmaması görülebilir. Halbuki listedeki ülkelerde internet ile tanışma oranı daha geç tarihleri kapsadığı için bu oran yüksek. İşte İnternetsiz yaşamayacağını belirten 10 ülke:

Mahsum Aydemir

Benzer

Tarık Akan’ın cenazesi ne zaman defnedilecek

Yeşilçam’ın usta isimlerinden Tarık Akan’ın cenazesinin ne zaman defnedileceği öğrenildi. Pazar günü defnedilecek usta isim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir