Ana Sayfa / DÜNYA / Musul’u Türk askerlerin eğitti savaşçılar alacak!

Musul’u Türk askerlerin eğitti savaşçılar alacak!

Musul’un DAEŞ’ten alınması için yapılacak olan operasyona Türk askerlerinin Başika’da eğittiği savaşçıların katılacağı öğrenildi. Açıklama Eski Musul Valisi ve Ninova Bekçileri Komutanı Esil Nuceyfi’den geldi. Nuceyfi, Musul’un DAEŞ’ten alınması için yapılacak olan operasyona Türk Askerleri’nin Irak’ta bulunan Başika kampında eğittiği savaşçıların katılacağını belirtti.

Anadolu Ajansı’nın konu ile ilgili olarak yayınladığı açıklamaya göre, Eski Musul Valisi ve Ninova Bekçileri Komutanı Esil Nuceyfi, “Türk askeri Musul’un geri alınması konusunda eğittiği askerleri sahaya sürmeye hazır” dedi. Türk askerlerinin eğittiği savaşçıların operasyon kapsamında Musul’a gitmeye hazır olduklarını ifade eden Nuceyfi, “Operasyon Irak güçleri ile birlikte yapılacak” dedi.

PKK KATILACAK SÖZLERİNE YALANLAMA
Musul’un DAEŞ’ten alınması için yapılacak operasyona PKK’lıların katılacağına ilişkin haberlere yalanlama geldi. Konu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, bugün yapılan toplantıda konuştu. Toner, ““PKK’yı çok açık bir şekilde terör örgütü olarak değerlendiriyoruz. PKK’nın Musul operasyonunda yer almasını desteklemiyoruz.” dedi.

Benzer

İşsizlik maaşı başvuruları yükseldi

ABD’de işsizlik maaşı başvurularında yükseliş yaşandı. ABD’de işsizlik maaşı başvuruları 240 bin olan beklentilerin üzerinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir