Ana Sayfa / YAŞAM / PKK ile bağlantılı açığa alınan öğretmenler listesi

PKK ile bağlantılı açığa alınan öğretmenler listesi

Başbakan Binali Yıldırım’ın daha önce sinyallerini verdiği PKK Bölücü Terör Örgütü ile bağlantılı öğretmenlerin açığa alınacağına ilişkin açıklama bugün Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. Milli Eğitim Bakanlığı resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, “Bölücü terör örgütü ile bağlantılı 11 bin 285 öğretmen açığa alınmıştır ifadeleri yer aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Bölücü terör örgütü bağlantılı 11 bin 285 personel açığa alındı. Henüz açığa alınanların listesi basın ile paylaşılmadı. Ancak açığa alınan öğretmenlerin bağlı bulundukları Milli Eğitim Müdürlüklerine listelerin gönderildiği ifade edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Twitter adresinden yapılan açıklamada, “Bölücü terör örgütü bağlantılı 11 bin 285 personel açığa alındı” denildi. Açığa almalar daha öncekilerden farklı olarak Kanun Hükmünde Kararname ile değil Milli Eğitim Bakanlığı tasarrufuyla yapıldığı için öğretmenler yargı süreci sona erene kadar maaşlarının üçte ikisini alabilecek.

Benzer

Google size iş de arayacak

Hemen hemen her platformda farklı alternatifler sunmak için kolları sıvayan Google, iş arama bölümüne de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir