Sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik onaylatma işlemleri sürüyor

0
398
views

Milli Eğitim Bakanlığı’nın sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik başvurularını başlatması üzerine, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik başvuruları başladı. Öğretmen adaylarının en büyük problemi ise sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik onaylatma işlemleri hakkındaki net bilgiler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik başvuruları başladı. MEB sitesinden ön başvuruya başlanan sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik başvuruları online olarak yapılabiliyor. Ancak sözleşmeli ve ücretli öğretmen olmak isteyenlerin bu başvuru formunu doldurması yeterli değil.

Başvuru yapıldıktan sonra, başvuru sırasında belirtilen il ve ilçedeki Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuruyu onaylatmak gerekiyor. Başvuru sırasında öğretmen adaylarından kimlik fotokopisi ve diploma veya geçici mezuniyet belgesi talep ediliyor. Bu belgeler ile il veya ilçedeki Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek başvurunuzu onayladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nın konu ile ilgili olarak kurası ve mülakat süreci başlayacak. Adaylar, ön başvuru sürecinden sonra ise aynı belgeler ile Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuracak. Adayların mülakat süreci ise ayrıca MEB tarafından açıklanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here