Ana Sayfa / GÜNDEM / Ve ilk sızıntılar!

Ve ilk sızıntılar!

Her yeni telefonu ile bir anda teknoloji severlerin dikkatini çekmeyi başaran Apple’nin yeni amiral gemisi iPhone 8’in ilk sızıntıları ortaya çıktı. Teknoloji devinin işletim sistemi iOS 11’i inceleyen uzmanlar iPhone 8 kalıntılarına rastladı! Çok farklı teknolojiler beklenmese de özellikle FACE ID kesinlikle dikkat çekiyor!

Apple’nin yeni işletim sistemi iOS 11 kısa süre sonra kullanıcılarla buluşacak. Ancak iOS 11 yerine gözler asıl yeni amiral gemisi iPhone 8’e çevrilmiş durumda. iOS 11’i inceleyen uzmanlar ise Apple’nin yeni oyuncağı iPhone 8’e ilişkin bazı kalıntılara rastladı…

Apple’nin yeni oyuncağında video kaydetme ve çözünürlükler konusunda yeni özellikler sunacak. Platform aracılığıyla 240 fps de 1080p , 24 ve 60 fps’de 4k çözünürlükte videolar kaydedebileceğiz.

Yine iPhone 8’de ayrıca teknolojiseverleri daha kaliteli ve beyaz dengesi optimize edilmiş bir ekran bekliyor olacak. Yeni amiral gemisinin ekran çözünürlüğünün 1125×2436 düzeyinde olmasını bekliyoruz.

Yüz tanıma özelliği konusunda da kullanıcılarını memnun edecek telefon, “Face ID” ile özellikle hemen hemen artık bütün akıllı cep telefonlarında bulunan Touch ID teknolojisini yenileyecek. Face ID teknolojisinin birçok ek özelliği beraberinde getirmesi ve yüz tanıma süresi konusunda kullanıcıların ilgisini çekecek.

HOME tuşuna sahip olmayan iPhone serilerinde bu sorunu ekran yüzeyinde halleden Apple, HOME tuşunu yeniden ekranın alt kısmına alacak. Bu tuşun yeniden ekran altına alınması ile diğer telefonlardaki gibi parmakların hızla erişebildiği noktada yer alması amaçlanmış.

Şimdilik iPhone 8’den sızanlar bu kadar. Ancak birçok yazılım firması iOS 11 üzerinde detaylı değerlendirmeler yapıyor. Bakalım kullanıcıları bu 3 aylık dönemde yeni neler bekleyecek.

Yusuf Bedirhan Arslan

Benzer

Gümrük işleri tek elden

Türkiye’de büyük bir sıkıntı olan gümrükteki kaçak sorununu çözmek isteyen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir